„Кръстихме бебето си на Джуд Белингам, тъй като се роди 20 минути след гола на Англия`
The Mirror | 2024-08-05 | 22:56:05

Само 20 минути след като Джуд Белингам отбеляза гол срещу Словакия в неделя, друг Джуд вече крадеше славата му.

Роден в 19:54 ч. в неделя, 30 юни – малко след като Белингам вкара зашеметяващ удар отгоре, извеждайки Англия до 1-1, преди голът на капитана Хари Кейн да осигури победа с 2-1 – пакетът от 8lb беше наречен Джуд в 21-годишнината -честта на стар полузащитник.

А неговата майка-дойка Тара Лейланд, на 31 години, вече го приветства като „следващия Джуд Белингам“, тъй като предрича, че му предстои кариера на професионален футболист.

Тара, която роди мъничкия Джуд Томас Браун в Royal Preston Hospital, казва пред The ​​Mirror: „Винаги сме харесвали името Джуд, но искахме да изчакаме да се роди, за да решим.

“ В деня на мача започнах да раждам и започнах да получавам контракции, когато мачът започваше. Не можех да повярвам, когато Джуд Белингам отбеляза гол точно преди нашият Джуд да се роди.

„Знаехме, че Джуд ще продължи да играе футбол, когато имаше силен ритник в утробата – той винаги ме риташе! Винаги ме риташе от дясната ми страна и подаваше големите си крака навън.“

И докато голът на Кейн изведе Англия до четвъртфиналите в неделя, когато ще играят с Швейцария, тя и бащата на Джуд, Мениджърът на попечителството, Алън, 48, вярва, че голът на Белингам в последната минута в петата минута на добавеното време е обърнал съдбата на отбора.

„Алън беше до мен, когато вкара и каза: „Ще никога не познавайте кой току-що е вкарал", казва Тара.

"Когато каза, че е Джуд Белингам, не можех да повярвам. Беше толкова странно, тъй като винаги сме смятали това име и го чувствахме като знак. Вярвам в съдбата и знаех, че Англия ще спечели след това.

„Беше толкова вълнуващо да казвам на хората името на нашето бебе. Хората не можеха да повярват.“

И тя прости на Алън – голям фен на Ливърпул – за това, че настоя да гледа мача на телефона си, въпреки че тя раждаше.

„Алън обича футбола – казах „Надявам се, че няма да излезе по време на същинския мач“, смее се тя.

Сега тя вярва, че всички звезди са съгласни Джуд, първото й бебе, да бъде толкова престижен футболист, колкото и съименникът му в бъдеще.

Защото тя казва, че най-голямото от трите деца на Алън от предишна връзка е много спортно.

„Джош, 18, най-големият му, обича футбола и играе за Аштън Таун ФК в Уигън всеки уикенд,” казва тя

„Алън също обича да гледа футбол. Той игра за Кнутсфорд от 18-годишна възраст и продължи да играе за футболен клуб Егертън – така че няма съмнение, че Джуд ще продължи да играе.

„Вече сме му осигурили собствен екип, така че той е ще бъда най-младият привърженик на Англия в събота!”

И определено ще има едно име, за което всички ще аплодират – или в случая на бебето Джуд може би ще крещят – в събота…